دکوراتیو فروشگاهی

دکوراتیو فروشگاهی

رای بسیاری از افراد راهنمای خرید کاشی و سرامیک به یک دغدغه بزرگ تبدیل شده است. در هنگام خرید کاشی و سرامیک نکات مهمی وجود دارد که تحت عنوان راهنمای خرید کاشی و سرامیک خدمت شما بیان می کنیم. شاید برای شما هم پیش آمده است که بعد از خرید و نصب کاشی یا سرامیک منزل خود به این نتیجه رسیده اید که خرید این کاشی یا سرامیک معقولانه نبوده است. بروز این نتیجه گیری برخواسته از چندین موضوع می باشد. در ادامه بیشتر در این باره توضیح خواهیم داد. ما در اینجا راهنمای خرید کاشی و سرامیک را خدمت شما عرض می کنیم تا در هنگام خرید، بتوانید بهترین گزینه موجود را انتخاب کنید. انتخاب درست باعث می شود تا از خرید خود پشیمان نشوید و همچنین هزینه اضافی نپردازید. بسیاری از افراد به دلیل ناآگاهی، هزینه های سنگینی را متحمل می شوند که خوشایند نیست.

 راهنمای خرید کاشی و سرامیک

سرامیک و کاشی را در چه محیطی به کار خواهید برد؟

یکی از نکته های مهم که زیر مجموعه راهنمای خرید کاشی و سرامیک قرار می گیرد؛ این است که کاشی و سرامیک را در چه مکانی از خانه استفاده خواهید کرد. در واقع شما باید اول این سوال را جواب دهید و بعد به خرید کاشی و سرامیک مناسب بپردازید. برای مثال کاشی و سرامیک های پذیرایی باید از درجه سختی(درجه سختی کاشی و سرامیک در ادامه مورد بررسی قرار خواهد گرفت) خوبی بهره ببرند. زیرا در این مکان از خانه رفت و آمد زیاد است و کاشی و سرامیک ها متحمل بار سنگینی هستند که باید در برابر آنها مقاومت کنند. کاشی هایی که در دیوار استفاده می شوند، اگرچه باید از استحکام خوبی بهره ببرند؛ اما به دلیل اینکه کاشی ها بر روی دیوار قرار می گیرند و نیرو آنچنانی ای به آنها وارد نمی شود، می توانید از کاشی هایی با درجه سختی پایین تر هم استفاده کنید. کاشی و سرامیک های آشپزخانه هم باید به گونه باشند که در برابر حرارت و چربی ها مقاوم باشند(در واقع باید به راحتی تمیز شوند و لکه بر روی آنها باقی نماند).

به درجه بندی کاشی و سرامیک ها دقت کنید !!!!!

کاشی و سرامیک ها بعد از خارج شدن از کوره پخت، توسط دستگاه های مخصوصی درجه بندی می شوند. این دستگاه ها بر اساس وجود نقص در کاشی و سرامیک(نقص در لعاب، رنگ، لب پر شدن کاشی و…)، به درجه بندی آن ها می پردازند. همچنین کاشی ها توسط قطعاتی دیگر، از نظر خمیدگی(وجود قوس محدب یا مقعر) مورد بررسی قرار می گیرند و اگر کاشی تا حدودی مقعر یا محدب باشد، در درجه بندی های متفاوتی قرار می گیرند(بر اساس میزان قوس). معمولا کاشی و سرامیک ها از نظر درجه بندی در چهار درجه قرار می گیرند. کاشی و سرامیک های درجه یک دارای کمترین نقص و ایراد می باشند. این مدل کاشی و سرامیک ها دارای قیمت های بالاتری هستند. کاشی های درجه 2 نسبت به کاشی های درجه 1 ایرادات جزئی دارند. کاشی های درجه سه و درجه چهار هم در رده های بعدی قرار می گیرند. بر روی بسته بندی کاشی و سرامیک درجه کاشی مدنظر شما نوشته شده است. همچنین شما می توانید از متصدی مغازه در این باره سوال بپرسید.

درجه جذب آب کاشی و سرامیک ها را مطالعه کنید !!!

کاشی ها درجه جذب آب(W.A) متفاوتی دارند .این درجه بندی مشخص می کند که کاشی و سرامیک ها چند درصد از وزن کاشی، توانایی جذب آب دارند. کاشی های شیشه ای بین 0.5 تا 3 درصد وزن کاشی توانایی جذب آب دارند. کاشی های نیمه شیشه ای بین 3 تا 7 درصد وزن کاشی و سرامیک توانایی جذب آب و رطوبت دارند. این رقم برای کاشی های غیر شیشه ای به 7 درصد می رسد. مدل دیگری هم وجود دارد که با نام کاشی و سرامیک های غیر قابل نفوذ به بازار عرضه می شوند. این کاشی ها کمتر از 0.5 درصد وزن خود آب جذب می کنند. هر چه این عدد(درجه جذب آب) کمتر باشد؛ نشانگر این است که برای محیط های تر و رطوبتی بهتر هستند. برای مثال اگر می خواهید از کاشی و سرامیک در حمام و سرویس بهداشتی استفاده کنید، باید از سرامیک های غیر قابل نفوذ که W.A(درجه جذب آب) زیر 0.5 درصد است استفاده کنید. اما به دلیل قیمت بالای سرامیک و کاشی های غیر قابل نفوذ، بسیاری از افراد به خرید نوع شیشه ای بسنده می کنند. چسب کاشی و چسب بتن مورد استفاده در نصب کاشی و سرامیک از دیگر موارد مهم برای کاهش جذب آب میباشد.

 راهنمای خرید کاشی و سرامیک جذب آب

C.O.F چیست؟

یکی دیگر از مواردی که در بحث راهنمای خرید کاشی و سرامیک باید به آن اشاره کرد؛ درجه بندی کاشی و سرامیک از نظر ضریب اصطکاک کاشی و سرامیک(C.O.F) است. هر چه این عدد بیشتر باشد، به این معناست که کاشی و سرامیک شما در برابر سر خوردن اجسام مقاومت می کند. در واقع کاشی اصطکاک خوبی بوجود می آورد تا شما سر نخورید. برای مثال اگر می خواهید کاشی و سرامیک را برای محیط حمام یا سرویس بهداشتی تهیه کنید، حتما دقت داشته باشید که کاشی و سرامیک ضریب اصطکاک بالایی را دارا باشد. همچنین اگر سالمند یا کودک در خانه دارید، توصیه می شود که از کاشی و سرامیک هایی استفاده کنید که اصطکاک خوبی ایجاد می کنند.

درجه بندی کاشی و سرامیک از نظر ساییدگی

کاشی و سرامیک هایی که در قسمت کف استفاده می شوند؛ همواره تحت سایش قرار دارند. هنگامی که شما بر روی کاشی و سرامیک راه می روید و یا اثاثیه خانه را روی آن هل می دهید؛ تحت سایش قرار می گیرند. PEI  به درجه بندی کاشی و سرامیک از نظر سایشی گفته می شود. PEI  اگر درجه 5 باشد، بدین معنا است که کاشی و سرامیک از بیشترین مقاومت در برابر سایش برخوردار بوده است و برای محل های پر تردد مانند فروشگاه ها و… مناسب هستند. برای منازل مسکونی معمولا از کاشی و سرامیک هایی استفاده می کنند که PEI  آنها درجه 3 یا 4 باشد. کاشی و سرامیک هایی که درجه PEI  آنها 1 یا 2 می باشند؛ در برابر سایش بسیار آسیب پذیر هستند و بیشتر در ناحیه دیوار استفاده می شوند.

ابعاد کاشی و سرامیک

ابعاد کاشی هم جز مواردی(از راهنمای خرید کاشی و سرامیک) است که باید در انتخاب بهترین نوع کاشی و سرامیک به آنها توجه کنید. کاشی و سرامیک ها در ابعاد های مختلفی قرار دارند. برای انتخاب ابعاد کاشی و سرامیک باید به متراژ محیط توجه داشته باشید. برای مثال اگر می خواهید کف پذیرایی خود را سرامیک کنید و متراژ آن کم است؛ قطعا باید از کاشی و سرامیک های کوچک استفاده کنید. استفاده از کاشی و سرامیک های بزرگ در محیط های کوچک باعث می شود تا کاشی و سرامیک ها برش های زیادی بخورند و جلوه آن ها کاهش یابد. اما اگر متراژ محیط شما بالا می باشد، می توانید از سرامیک هایی با ابعاد بزرگ نیز استفاده کنید. در حال حاضر کاشی روبین با سایز 10 در 20 کوچکترین ابعاد کاشی در مجموعه تایل بای می میباشد.

آیا همچنان راهنمای خرید کاشی و سرامیک برای شما یک دغدغه بزرگ است؟!

در متن بالا درباره راهنمای خرید کاشی و سرامیک خدمت شما مطالبی را ارائه کردیم تا خرید کاشی و سرامیک دغدغه شما نباشد و بتوانید به راحتی محصول مد نظر خود را انتخاب کنید. موارد دیگری مانند رنگ، طرح کاشی و سرامیک و… وجود دارد که این موارد به سلیقه و دکوراسیون منزل و یا محیط کاری شما وابسته است. همچنین قبل از خرید کاشی و سرامیک میزان بودجه مدنظر خود را تعین فرمایید تا تصمیم گیری شما به آسانی صورت بگیرد.

راهنمای-خرید-کاشی-و-سرامیک-کثیفی