سرامیک طرح سنگ | قیمت سرامیک طرح سنگ

سرامیک طرح سنگ

سرامیک طرح سنگ با سایز 120×60

 

سرامیک های طرح سنگ در سال های اخیر بسیار مورد توجه طراحان داخلی قرار گرفته است و سایز 60 در 120 در بین ابعاد دیگر بسیار پر طرفدارتر میباشد. این ابعاد به صورت مستطیلی میباشد و قابلیت استفاده در کف و دیوار را دارد. معمولا سرامیک های طرح سنگ این سایز با لعاب پولیش (بسیار براق) و یا مات میباشد. تنوع رنگی در سرامیک های طرح سنگ بسیار متنوع است و اغنا کننده تمام سلیقه ها میباشد.

برای مشاهده تمام محصولات سایز 120 × 60 کلیک نمایید

سرامیک طرح سنگ با سایز 100×100

 

سرامیک های طرح سنگ با ابعاد 100 در 100 به عنوان بزرگترین سایز سرامیک های مربعی شناخته میشود. سرامیک با ابعاد مذکور برای فضاهای مسکونی و بخصوص تجاری بسیار مورد استفاده قرار میگیرد و معمولا لعاب پولیش دارند. خاصیت این سایز بزرگ بودن آن است که باعث کمتر شدن بند بین سرامیک ها میشود.

برای مشاهده تمام محصولات سایز 100 × 100 کلیک نمایید

سرامیک طرح سنگ با سایز 80×80

 

سرامیک با سایز 80 در 80 از تولیدات به نسبت جدید تر میباشد که به دلیل بزرگ بودن ابعاد سرامیک میتواند فضای مدنظر را بزرگتر نمایش دهد. این سایز در چند سال اخیر بسیار مورد استقبال قرار گرفته و تقریبا جایگزین سایز سرامیک های 60 در 60 شده است.

برای مشاهده تمام محصولات سایز 80 × 80 کلیک نمایید

سرامیک طرح سنگ با سایز 60×60

 

سرامیک کف با سایز 60 در 60 از پرکاربردترین و قدیمی ترین ابعاد در ایران میباشد. ابعاد 60 در 60 متداول ترین سرامیک مصرفی طی سالهای اخیر میباشد که با توجه به تولید ابعاد بزرگتر ولی همچنان جزو سایز های پر فروش و اکونومی سرامیک کف میباشد . این ابعاد مناسب برای واحد های کوچک بخصوص برای اتاق های خواب کوچک مورد مصرف قرار میگیرد.

برای مشاهده تمام محصولات سایز 60 × 60 کلیک نمایید

سرامیک طرح سنگ یا سنگ طبیعی ؟

 

مطمئنا هنگام خرید سرامیک به فکر این افتاده ایم که میتوانیم به جای آن سنگ طبیعی یا مصنوعی بخریم و برای کف منزل یا ویلا یا فضاهای اداری تجاری استفاده نماییم. هر کدام از متریال هایی که گفتیم ، مناسب برای محیط های خاصی است و برای اینکه انتخاب شما را راحتر نماییم مزیت ها و معایب سرامیک و سنگ طبیعی رو کنار یکدیگر آورده ایم. با خواندن مطالب زیر دیگر دغدغه ای برای انتخاب متریال کف نخواهید داشت.

 

قبل از مقایسه سرامیک و سنگ لازم است با یکسری مفاهیم اولیه آشنا شویم. سرامیک ها معمولا از دو جنس خاک سفید یا پرسلان تولید گردیده اند. سرامیک های پرسلانی معمولا جذب آب کمتری نسب به سرامیک های خاک سفید دارند و برای محیط های فضا باز نیز قابل استفاده میباشد چون در برابر آب و هوا مقاوم تر است.

 

سنگ ها به دو نوع طبیعی و مصنوعی دسته بندی میشوند. سنگ طبیعی همانطور که از نامش پیداست از دیرباز بر روی زمین به وجود آمده است و با منحصر به فرد بودن رنگ و نقوصی که دارد شناخته میشود. سنگ مصنوعی از دهه 80 میلادی مورد توجه تولید کنندگان قرار گرفت. مقاوت ، دوام و قیمت سنگ های طبیعی بیشتر از سنگ مصنوعی است اما سنگ های مصنوعی منظم تر و یکدست هستند.

مقایسه سرامیک و سنگ طبیعی

سنگ طبیعی

 • دوام بسیار زیاد
 • تنوع رنگی کم
 • قیمت به نسبت بالا
 • تبادل گرمایی کمی دارد
 • از نظر وزنی سنگین تر است
 • نصب پر هزینه تر و سختر

سرامیک

 • دوام زیاد
 • تنوع رنگی بسیار زیاد
 • قیمت مناسب
 • تبادل گرمایی بالایی دارد
 • از نظر وزنی سبک تر است
 • نصب ارزان تر و راحت تر

سرامیک طرح سنگ در مقایسه با سگ طبیعی : از لحاظ دوام

 

دوام هر دو برای مصارف عادی مانند کف آپارتمان و فضاهای اداری و تجاری یکسان است. سنگ برای محیط های با رفت و آمد زیاد خیلی مناسب نیست زیرا لک پذیری بالایی دارد و دچار ساییدگی نیز میشود. به همین جهت اگر دنبال متریال کف برای کف آپارتمان هستید ، سرامیک و سنگ هر دو گزینه مناسبی است. اگر متریال برای فضاهای پر رفت و آمد مانند پارکینگ ، لابی ، پاساژ ، فروشگاه به خصوص رستوران میخواهید ، سرامیک پرسلانی انتخاب بهتری است. سرامیک پرسلانی برای نمای ساختمان نیز استفاده میشود اما سنگ از لحاظ دوام برای نما انتخاب مناسب تری است.

سرامیک طرح سنگ در مقایسه با سنگ طبیعی : از لحاظ تنوع

 

سنگ طبیعی با توجه اینکه از دل زمین استخراج میشود ، تنوع محدود تری دارد. حتی بعضی از رنگ ها و طرح ها ممکن است فقط مختص یک جغرافیا باشد. به عنوان مثال سنگ های رودخانه های ایتالیا بسیار لوکس و خاص میباشد و مشابه آن در کشور های دیگر دیده نمیشود. بدین سبب با توجه به مشکل واردات ، عمدتا سنگ های موجود در ایران مختص به جغرافیا ایران میباشد و تنوع کمی دیده میشود.

 

سرامیک تنوع سیار بالایی دارد و با طیف رنگی بسیاری میتوان آن را تولید کرد. حتی قالب های سرامیک ایتالیایی و اسپانیایی را میتوان تهیه کرد و با تولید داخلی ، موازی با صنعت تولید سرامیک اروپا به جلو حرکت کنیم. به طور کلی سرامیک های موجود در بازار ایران شبیه تر به متریال های اروپایی هستند.

سرامیک در مقایسه با سنگ : از لحاظ قیمت

 

قیمت سرامیک طرح سنگ از سنگ طبیعی مناسب تر است. سنگ به علت ماهیت استخراج ، به مقدار محدود تری در بازار موجود است و به همین سبب قیمت بالا تری دارد. بسیاری از پروژه های لوکس بنا به ماهیت لوکس بودن و انتظار مشتری ، ناچار به استفاده از متریال های گران قیمت تر و خارجی میباشند و کیفیت و مناسبت متریال در وحله دوم قرار میگیرد. بنابراین فاکتور دیگر در انتخاب متریال ، توقع و انتظار مشتری میباشد که بنا به نیاز و بودجه مشخص میشود.

 

در این بین ما نمایندگی یک کارخانه اسپانیایی به نام سروکورانتا را از آن خود کردیم تا سرامیک های با کیفیت این برند را در سبد محصولات خود داشته باشیم تا اغنا کننده عزیزانی که به دنبال کارهای لوکس و ظریف هستند هم باشیم. سرامیک های اسپانیایی ما شباهت 99 درصدی به سنگ دارند و مزایای سرامیک های پرسلانی نیز به همراه دارند.

سرامیک و سنگ مقایسه : از لحاظ تبادل گرمایی

 

سرامیک معمولا از جنس خاص سفید و پرسلان است و رسانای بهتر دمایی میباشد. بدین معنا که گرما را از سمت پشت به جلو ، راحت تر و سریعتر انتقال میدهد. سنگ معمولا بافت فشرده تری دارد و گرما را به سختی انتقال میدهد.

 

در واقع شاید برای شما پیش آمده باشد که در زمستان بر روی سرامیک قدم گذاشته باشید و احساس گرما بیشتری از سنگ بهتون دست دهد که علت آن تفاوت جنس این دو مصالح ساختمانی میباشد. البته لازم به ذکر است که این فاکتور بسیار سلیقه ای است و شاید برای بعضی افراد تبادل نکردن گرما مهمتر باشد.

سرامیک طرح سنگ و سنگ : از لحاظ وزن

 

سرامیک با سایز مشخص از سنگ با آن سایز ، سبک تر میباشد. به همین سبب هزینه حمل و انتقال سنگ بیشتر از سرامیک میباشد. بعضی از ابعاد بزرگ سرامیک و سنگ که به اسلب معروف است ، لازم است قبل از نصب پنجره ها ، با جرثقیل وارد آپارتمان شود.

سرامیک طرح سنگ در مقایسه با سنگ : از لحاظ هزینه و مشکلات نصب

 

نصاب ها معمولا بنا به سایز و وزن متریال و متراژ ، قیمتی را تحت عنوان هزینه نصب اعلام میکنند. سرامیک به علت وزن کمتری که دارد در مقایسه با سنگ با همان ابعاد ، معمولا هزینه کمتری را جهت نصب به خود اختصاص میدهد.

سرامیک طرح سنگ در مقایسه با سنگ : از لحاظ سایز

همانطور که میدانید تنوع سایزی در سرامیک به مراتب بیشتر از سنگ میباشد و کارخانه ها با ابعاد مختلف اقدام به تولید انواع ابعاد کاشی و سرامیک کرده اند که به پر فروش ترین ابعاد اشاره میکنیم.

 

سرامیک طرح سنگ با ابعاد 120 × 60

طرح سنگ های مرمری بخصوص با زمینه سفید که اصطلاحا به آن طرح کلکته گفته میشود و در دو رنگ طوسی و طلایی ( گلد ) طراحی شده و با هر دو لعاب مات و پولیش تولید میگردد و جزو طرح های پرفروش برای کف سالن مسکونی و اداری و نیز برای دیوار سرویس مورد استفاده قرار میگیرد .

 

سرامیک طرح سنگ با ابعاد 100 × 100

ورود تولیدات جدید درطرح های سنگ لاشاتور که با لعاب مات و بیشتر پولیش تولید میگردد نیز در سایز 100 در 100 رایج شده است و مورد استقبال مهندسان آرشیتکت قرار گرفته است .  دو رنگ طوسی و مشکی در این طرح ها بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است.

 

سرامیک طرح سنگ با ابعاد 80 × 80

اغلب تولیدات این ابعاد در طرح سنگ با لعاب پولیش بوده که میتوان به طرح های کلکته و لاشاتور و مرمری اشاره نمود . در بعضی موارد نیز از لعاب مات نیز برای تولیدات طرح سنگ در ابعاد 80 در 80 استفاده میشود ولی سلیقه بازار در استفاده از طرح سنگ بیشتر با لعاب پولیش میباشد .

 

سرامیک طرح سنگ با ابعاد 60 × 60

طرح سنگ در ابعاد 60 در 60 با سه لعاب مات و ترانس و پولیش تولید میگردد و به دلیل قیمت مناسب جزو طرح هایی است که هنوز فروش خود را دارد . جدیدا با تولید محصولات با قطر بالا ( 20 میلی متری ) یا 2 سانتی فروش این سایز به سمت استفاده در کف پارکینگ و یا کف محوطه های بیرونی سوق داده شده است چرا که با توجه به قطر بالای آن از استحکام بیشتری نسبت به تولیدات قبلی بر خوردار بوده و به اصطلاح سرامیک حیاطی و یا سرامیک پارکینگی و به صورت کلی سرامیک outdoor نامیده میشوند . این طرح ها اغلب طرح سنگ با لعات مات تولید میشود .

ما در کاشی و سرامیک تایل بای می سعی کردیم تقریبا مجموعه کاملی از ابعاد در سرامیک را برای شما عزیزان تولید و توزیع نماییم.

تمام تلاش مجموعه کاشی و سرامیک تایل بای می ، محقق شدن شعار ایده از شما کاشی از ما ، است .