کاشی و سرامیک پذیرایی و سالن

کاشی و سرامیک پذیرایی و سالن

کاشی و سرامیک پذیرایی و سالن سایز 80×80

 

سرامیک با سایز 80 در 80 از سایز های به نسبت جدید سرامیک در ایران میباشد و  به دلیل بزرگ بودن ابعاد سرامیک و بند های کمتر ، میتواند فضای مدنظر را بزرگتر نمایش دهد. این سایز در چند سال اخیر بسیار مورد استقبال قرار گرفته و تقریبا جایگزین سایز سرامیک های 60 در 60 شده است.

برای مشاهده تمام محصولات سایز 80 × 80 کلیک نمایید

سرامیک پذیرایی و سالن با سایز 120×60

 

سرامیک سایز 60 در 120 در سال های اخیر بسیار مورد توجه طراحان قرار گرفته است و طرح های بسیار زیبایی با این سایز تولید میگردد. این ابعاد سرامیک برای کف و دیوار واحد های مسکونی و تجاری و حتی نما و پارکینگ ساختمان استفاده میشود. این سایز جزو پرطرفدار ترین سرامیک های اسلب میباشد که با تنوع مات و پولیش طیف وسیعی از سلیقه ها را پوشش میدهد.

برای مشاهده تمام محصولات سایز 120 × 60 کلیک نمایید

سرامیک پذیرایی و سالن با سایز 120×20

 

سرامیک با سایز 20 در 120 به دلیل شباهت ابعادی با پارکت و طرح چوب را بیشتر به عنوان سرامیک طرح پارکت میشناسیم. کاشی تایل بای می دارای مجموعه کاملی از تنوع سرامیک های طرح پارکت و چوب در ایران میباشد. در قسمت پایین پر فروشترین طرح را آورده ایم و جهت مشاهده کامل محصولات به صفحه سرامیک طرح پارکت مراجعه نمایید.

برای مشاهده تمام محصولات سایز 120 × 20 کلیک نمایید

سرامیک پذیرایی و سالن با سایز 60×60

 

سرامیک با سایز 20 در 120 به دلیل شباهت ابعادی با پارکت و طرح چوب را بیشتر به عنوان سرامیک طرح پارکت میشناسیم. کاشی تایل بای می دارای مجموعه کاملی از تنوع سرامیک های طرح پارکت و چوب در ایران میباشد. در قسمت پایین پر فروشترین طرح را آورده ایم و جهت مشاهده کامل محصولات به صفحه سرامیک طرح پارکت مراجعه نمایید.

برای مشاهده تمام محصولات سایز 60 × 60 کلیک نمایید

کاشی پذیرایی و سالن دکوراتیو

انتخاب کاشی پذیرایی و سالن سخت ترین خرید در صنعت کاشی و سرامیک میباشد زیرا علاوه بر سلیقه ، خلاقیت نیز باید به کار گرفته شود. در قسمت زیر تعدادی از محبوب ترین کاشی های دکوراتیو در مجموعه تایل بای را قرار داده ایم. قبل از خرید محصولات دکوراتیو حتما با مشاوران طراحی و دیزاین تایل بای می در تماس باشید تا فضای دکوراتیو خانه تان را به بهترین نحو دیزاین نماییم.

قیمت کاشی و سرامیک پذیرایی و سالن :

 

سرامیک عموما بر اساس لعاب و سایز قیمت گذاری میشود و کاشی بر مبنای جنس و طرح. لعاب سرامیک هر چه براق تر باشد و سایز آن نیز بزرگتر باشد گران تر است. برای کاشی هر چه طرح شلوغ تر و ظرافت بیشتر باشد و هر چه کیفیت تولید بالاتر باشد ، قیمت آن بیشتر میشود. به طور کلی قیمت کاشی و سرامیک پذیرایی و سالن از 150 هزار تومان شروع میشود و تا 450 هزار تومان برای سایز های بزرگ و لعاب پولیش اسپانیایی در سبد محصولات تولیدی ما وجود دارد.

سرامیک پذیرایی و هال : راهنمای خرید

 

بی شک یکی از مهمترین مصالح بکار رفته در صنعت ساختمان کاشی و سرامیک میباشد . یکی از فضاهایی که بسیار پر کاربرد و دارای اهمیت زیاد برای هر ساختمان چه مسکونی و چه اداری میباشد سالن و پذیرایی آن است چراکه محل دید و بازدید و معاشرت با میهمان در این فضا صورت میگیرد که به اهمیت آن می افزاید . از آنجایی که سرامیک نوعی کفپوش پرطرفدار با تنوع بالا میباشد طراحان و سازندگان از این متریال استفاده میکنند . برای انتخاب سرامیک مناسب ذکر چند نکته بسیار کاربردی میباشد که در اینجا به آنها اشاره میکنیم .

جدول راهنمای خرید سرامیک کف پذیرایی و سالن

فضا با متراژ بیش از
100 متر

فضا با متراژ بیش از
50 متر

فضاهای با متراژ کمتر از
50 متر

انتخاب رنگ برای سرامیک پذیرایی و هال

 

برای انتخاب سرامیک جهت پذیرایی و سالن ابتدا باید به میزان نور فضای مصرفی توجه نماییم . اصولا بهتر است برای جاهای کم نور از سرامیک های با رنگ روشن یا زمینه سفید و ترجیحا براق استفاده کرد تا فضا بزرگتر و دلبازتر جلوه نماید . بهتر است انتخاب رنگ سرامیک پذیرایی متناسب با رنگ دیوار یا کاغذ دیواری و ست مبلمان و پرده باشد تا در نهایت کلیت کار زیباتر جلوه کند. خانواده رنگ های کرم و قهوه ای دارای ذات گرم میباشد و حس آرامش بیشتری نسبت رنگهای دیگر میدهد . خانواده رنگ های سفید ، طوسی ، دودی جزو رنگ های مدرن میباشد که در طراحی سالهای اخیر بسیار از این رنگ استفاده میشود . توصیه میشود برای مکانهای اداری و تجاری به دلیل رفت و آمد زیاد و بحث نظافت از رنگ های طوسی و دودی استفاده شود.

 

 

 

انتخاب سایز سرامیک پذیرایی و سالن

 

هرچه سرامیک برای پذیرایی و سالن بزرگتر باشد فضا را بزرگتر نمایش میدهد البته برای سالن های کوچک بهتر است با مشاوره فروشنده و نصاب نسبت به ابعاد سرامیک مورد نظر تهیه گردد. تا چند سال پیش بیشتر از سرامیک های مربع برای کف سالن و پذیرایی استفاده میشد ولی در طراحی مدرن  از سرامیک های مستطیل (به عنوان مثال 120/60 ) نیز استفاده میشود .

 

 

 

انتخاب نوع لعاب کاشی و سرامیک پذیرایی و سالن

 

سرامیک های تولیدی دارای 2 گروه اصلی مات و براق میباشند که با پیشرفت صنعت کاشی و سرامیک امروزه سرامیک های با لعاب پولیش نیز به این گروه اضافه شده است . برای فضاهای تجاری ، اداری و پر تردد بهتر است از سرامیک های مات استفاده کرد به این دلیل که کمتر احتیاج به نظافت دارند . برای فضاهای مسکونی هم از لعاب مات و هم براق میتوان استفاده نمود ولی بهتر است برای سالن های با نور کم سرامیک های با لعاب پولیش را انتخاب نمود چون لعاب پولیش دارای انعکاس نور بالایی است که این امر باعث افزایش نور محیط میگردد. انتخاب لعاب مناسب از مهم ترین موارد در هنگام خرید کاشی و سرامیک پذیرایی و سالن میباشد.

انتخاب نوع طرح سرامیک

 

 

طرح سنگ

طرح سنگ یا ماربل از قدیم جزو اصلی ترین طرح های تولیدی در صنعت کاشی و سرامیک بوده و هست که هم با لعاب مات و هم براق و پولیش تولید میشود . دارای طرح های گوناگون برگرفته از سنگ های طبیعی بعلاوه رنگ بندی بیشتر نسبت به سنگ که به دلیل یکدست بودن سرامیک های طرح سنگ انتخاب و خرید شما را آسان تر مینماید .

 

 

طرح چوب

انسان در قدیم تا به امروز از چوب به عنوان یکی از مصالح تزیینی شیک با حس خوب در ساختمان استفاده میکرده و میکند . پارکت یکی از کفپوش های بسیار شیک برای سالن و پذیرایی میباشد که امروزه به دلیل هزینه بسیار بالای آن و مشکلات نگهداری آن زیاد مورد استفاده قرار نمیگیرد . با پیشرفت صنعت کاشی و سرامیک ، طرح های چوب یا پارکتی در ابعاد مستطیل تولید و با هزینه کم و نگهداری بسیار آسان مورد استقبال زیادی قرار گرفته است .

 

 

طرح کلکته

سنگ مرمر سفید با رگه های طوسی و دودی با نام کلکته در بازار میباشد و جزو طرح های مدرن به حساب می آید که به دلیل زمینه رنگ سفید آن بسیار پر کاربرد میباشد . کلکته رایج ترین طرح برای کاشی و سرامیک پذیرایی و سالن بر شمرده میشود.

 

 

طرح بتن

این طرح نیز در چند سال اخیر به خصوص دو سال اخیر بسیار پر طرفدار و به دلیل ماهیت رنگ طوسی و لعاب مات آن گزینه نصب در بسیاری از مکانهای اداری و تجاری شده است. طبیعی ترین طرح های بتن ما مربوط به کمپانی اسپانیایی سروکوارنتا میباشد که نمایندگی آن را در ایران داریم.

 

به دلیل تعدد دسته بندی های بالا در این مقاله به دسته بندی ابعادی کاشی و سرامیک پذیرایی و سالن میپردازیم .

ما در کاشی و سرامیک تایل بای می سعی کردیم تقریبا مجموعه کاملی از ابعاد در کاشی و سرامیک پذیرایی و سالن را برای شما عزیزان تولید و توزیع نماییم.

تمام تلاش مجموعه کاشی و سرامیک تایل بای می ، محقق شدن شعار” ایده از شما کاشی از ما ” است .